główny obszar treści menu główne

Aktualności

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Dzień Dziecka 2017r.

Załączniki

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Piknik na stacji kolejowej w Jasieniu

02.06.2017

Wsparcie dla samozatrudnienia

Fundacja "Przedsiębiorczość" zaprasza kobiety bezrobotne bądź bierne zawodowo do udziału w projekcie „Samozatrudnienie Twoją Szansą”. Projekt zakłada przygotowanie 30 Uczestników do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej poprzez udział w szkoleniach, doradztwie oraz udzielenie dotacji i/lub wsparcia   pomostowego dla 20 z nich. Projekt realizowany jest na terenie powiatów żagańskiego, międzyrzeckiego, krośnieńskiego. W ramach projektu oferujemy bezzwrotne dotacje dla kobiet na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 22 700 76 zł oraz wsparcie pomostowe przez okres 12 miesięcy w wysokości 851,24 zł/mc. Ponadto doradztwo zawodowe, biznesowe, szkolenia w zakresie zakładania działalności gospodarczej.
 
Projekt skierowany jest wyłącznie do:
- kobiet bezrobotnych bądź biernych zawodowo w wieku 30 lat i więcej.
 W szczególności zapraszamy:
- kobiety długotrwale bezrobotne
- kobiety o niskich kwalifikacjach
- kobiety w wieku 50 lat i więcej
- osoby z niepełnosprawnościami.
 
Zgłoszenia przyjmujemy w formie elektronicznej lub papierowej w biurze projektu. Wszystkie dokumenty dostępne są na naszej stronie internetowej www.fundacja.zary.pl
Należy pobrać i wypełnić zał. nr 10 formularz rekrutacyjny
 
Kontakt
Biuro Projektu: Fundacja ,,Przedsiębiorczość” o/ Żagań
ul. Rybacka 38, 68-100 Żagań
 
Wszelkich informacji można uzyskać pod nr telefonu:
534 01 05 11, 519 646 016, 533 32 26 18, 68 479 16 03
 
Pytania można kierować na 
 
 
Projekt pn. „Samozatrudnienie Twoją Szansą” realizowany w ramach działania 6.3 Wsparcie dla samozatrudnienia współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.
 
"Wojskowa Komenda Uzupełnień w Żaganiu prowadzi nabór ochotników do służby przygotowawczej, której ukończenie otwiera "furtkę" do zawodowej służby wojskowej. Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.".

Załączniki

Urząd Miejski w Jasieniu informuje, że z powodu awarii śmieciarki,
odbiór odpadów z dnia dzisiejszego (26.05.2017 r.)
będzie przesunięty na poniedziałek (29.05.2017 r.).
 
Za niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Święto Konstytucji 3 Maja 2017r.

Dzień 24 kwietnia 2017r. zapamiętamy jako niezwykły, szczególny jubileusz- 100 rocznicę urodzin Stanisławy Karmelity. Urodziła się 27 kwietnia 1917 r. w miejscowości Nadziejewo blisko Środy Wlkp.
    Przypadło Jej żyć w okresie ważnych wydarzeń historycznych i społecznych, a mianowicie: I i II wojny światowej, transformacji ustrojowej, wejścia Polski do Unii Europejskie, nie miała łatwego życia. W wieku 13 lat zmarła matka. Musiała szybko dorastać życiowo, co pomogło Jej w późniejszym okresie- czasach II wojny światowej. Pracowała wówczas u rodziny niemieckiej, jako pomoc kuchenna. Jak wspomina nie były to dla Niej i rodziny najgorsze czasy. Rodzina niemiecka, choć wymagająca od pracowników nie krzywdziła ich. Tu wiele nauczyła się, jako kobieta a zdobyte doświadczenie zaowocowało w latach późniejszych. Po wojnie już z mężem i synkiem pojechali na tzw. Ziemie Zachodnie do Lubiewka obecnie miejscowość woj. lubuskiego, gdzie prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne, a praca w tamtym okresie nie była łatwa (brak odpowiedniego sprzętu, maszyn). To jeszcze bardziej zahartowało Ją. Stamtąd w latach pięćdziesiątych przenieśli się do Gorzowa Wlkp., w którym pozostali już na długo. Pracowała jako kucharka w szkole do przejścia na emeryturę. Będąc już na emeryturze nadal pracowała w niepełnym wymiarze godzin aż do 75-u  lat w szkole, jako szatniarka. Przeżyła wiele tragedii osobistych: śmierć 2 sióstr i 2 braci, męża, a szczególnie boleśnie jedynego, ukochanego syna, który był dla Niej wszystkim. Wychowała go na bardzo dobrego człowieka, syna, męża i ojca. W miarę swoich możliwości ciężko pracując dała mu wykształcenie wyższe- ukończył z tytułem magistra, inżyniera Akademię Rolniczą w Szczecinie, a w latach dziewięćdziesiątych uzyskał tytuł doktora nauk zootechnicznych.
    Jaką osobą była i jest obecnie Jubilatka?- ciepłą, wyrozumiałą, tolerancyjną, kochającą rodzinę i ludzi. Można rzec, że żyła dla innych. Sąsiedzi mówią o Niej, jako osobie pełnej pogody ducha, z humorem, uczciwej i bardzo pomocnej. Utarło się nawet powiedzenie „nasza Babula”. Od ponad sześciu lat mieszka w Jasieniu u synowej i wnuczki mając blisko prawnuczkę i prawnuczka, które bardzo kocha.
    Pytana o receptę na długowieczność kwituje: dobre geny, praca i jeszcze raz praca, kontakt z ludźmi, pogoda ducha, miłość najbliższych. Taka jest nasza babcia, prababcia oraz teściowa. W imieniu Jubilatki i rodziny dziękujemy Burmistrzowi Jasienia Panu Andrzejowi Kamyszkowi, Z-cy Burmistrza Pani Katarzynie Łuczyńskiej oraz Pani Iwonie Rafalskiej- Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego w Jasieniu za złożone życzenia, kwiaty oraz piękną pamiątkę- ryngraf. Dobrze, że pamięć o takich Jubilatach jest pielęgnowana. Miłe to bardzo.

            Informację przekazała Genowefa Karmelita- synowa

Jasień, kwiecień 2017r.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: 100 lecie Pani Stanisławy Karmelity

Adres urzędu

Urząd Miejski w Jasieniu
ul. XX-lecia 20
68-320 Jasień
tel. 68 457 88 72
fax. 68 457 88 73
 
adres e-mail
 
www.bip.jasien.pl

Godziny otwarcia

Szczegółowy opis
 
 

Konta bankowe

Szczegółowy opis kont: strona BIP
 
Urząd: NIP 928-10-04-393 REGON 970790617
Gmina: NIP 928-19-63-691 REGON 000528712