główny obszar treści menu główne

Aktualności

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Święto Konstytucji 3 Maja 2017r.

Dzień 24 kwietnia 2017r. zapamiętamy jako niezwykły, szczególny jubileusz- 100 rocznicę urodzin Stanisławy Karmelity. Urodziła się 27 kwietnia 1917 r. w miejscowości Nadziejewo blisko Środy Wlkp.
    Przypadło Jej żyć w okresie ważnych wydarzeń historycznych i społecznych, a mianowicie: I i II wojny światowej, transformacji ustrojowej, wejścia Polski do Unii Europejskie, nie miała łatwego życia. W wieku 13 lat zmarła matka. Musiała szybko dorastać życiowo, co pomogło Jej w późniejszym okresie- czasach II wojny światowej. Pracowała wówczas u rodziny niemieckiej, jako pomoc kuchenna. Jak wspomina nie były to dla Niej i rodziny najgorsze czasy. Rodzina niemiecka, choć wymagająca od pracowników nie krzywdziła ich. Tu wiele nauczyła się, jako kobieta a zdobyte doświadczenie zaowocowało w latach późniejszych. Po wojnie już z mężem i synkiem pojechali na tzw. Ziemie Zachodnie do Lubiewka obecnie miejscowość woj. lubuskiego, gdzie prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne, a praca w tamtym okresie nie była łatwa (brak odpowiedniego sprzętu, maszyn). To jeszcze bardziej zahartowało Ją. Stamtąd w latach pięćdziesiątych przenieśli się do Gorzowa Wlkp., w którym pozostali już na długo. Pracowała jako kucharka w szkole do przejścia na emeryturę. Będąc już na emeryturze nadal pracowała w niepełnym wymiarze godzin aż do 75-u  lat w szkole, jako szatniarka. Przeżyła wiele tragedii osobistych: śmierć 2 sióstr i 2 braci, męża, a szczególnie boleśnie jedynego, ukochanego syna, który był dla Niej wszystkim. Wychowała go na bardzo dobrego człowieka, syna, męża i ojca. W miarę swoich możliwości ciężko pracując dała mu wykształcenie wyższe- ukończył z tytułem magistra, inżyniera Akademię Rolniczą w Szczecinie, a w latach dziewięćdziesiątych uzyskał tytuł doktora nauk zootechnicznych.
    Jaką osobą była i jest obecnie Jubilatka?- ciepłą, wyrozumiałą, tolerancyjną, kochającą rodzinę i ludzi. Można rzec, że żyła dla innych. Sąsiedzi mówią o Niej, jako osobie pełnej pogody ducha, z humorem, uczciwej i bardzo pomocnej. Utarło się nawet powiedzenie „nasza Babula”. Od ponad sześciu lat mieszka w Jasieniu u synowej i wnuczki mając blisko prawnuczkę i prawnuczka, które bardzo kocha.
    Pytana o receptę na długowieczność kwituje: dobre geny, praca i jeszcze raz praca, kontakt z ludźmi, pogoda ducha, miłość najbliższych. Taka jest nasza babcia, prababcia oraz teściowa. W imieniu Jubilatki i rodziny dziękujemy Burmistrzowi Jasienia Panu Andrzejowi Kamyszkowi, Z-cy Burmistrza Pani Katarzynie Łuczyńskiej oraz Pani Iwonie Rafalskiej- Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego w Jasieniu za złożone życzenia, kwiaty oraz piękną pamiątkę- ryngraf. Dobrze, że pamięć o takich Jubilatach jest pielęgnowana. Miłe to bardzo.

            Informację przekazała Genowefa Karmelita- synowa

Jasień, kwiecień 2017r.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: 100 lecie Pani Stanisławy Karmelity

Łącze do strony głosowania.
 
 
Łącze do strony głosowania.
05.05.2017

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasieniu oraz Gimnazjum w Jasieniu aktywnie obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wyposażeni w rękawice, worki i grabie posprzątali Park Miejski w Jasieniu.
Dziękujemy szkołom za zaangażowanie, dzięki Wam spacery po Jasieńskim Parku będą dużo przyjemniejsze.  

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: Międzynarodowy Dzień Ziemi

Załączniki

26.04.2017

Kurs komputerowy

Planowane jest rozpoczęcie budowy nowego osiedla przy ul. Żarskiej w Jasieniu. Już teraz osoby zainteresowane nowym mieszkaniem mogą wypełnić specjalną ankietę.
 
Inwestycja nie jest nastawiona na zysk. Jej celem jest stworzenie dobrych warunków do zamieszkania w Jasieniu - zarówno dla obecnych jasieniaków, jak i nowych mieszkańców. Celem jest stworzenie korzystnych warunków dla młodych rodzin, a tym samym zatrzymanie ich w Jasieniu, zapobiegając migracji do innych miast. Inwestycja nie ma przynosić zysku, lecz stanowić element programu rozwoju miasta.
 
Poniżej zamieszczona została ankieta dla osób zainteresowanych kupnem mieszkania. Złożenie ankiety jest jedynie wstępnym rozeznaniem władz gminy o liczbie osób zainteresowanych kupnem mieszkania. Wypełnienie ankiety nie będzie rodziło zobowiązań dla żadnej ze stron. Ankieta ma charakter pomocniczy w przygotowaniu inwestycji.

Załączniki

Adres urzędu

Urząd Miejski w Jasieniu
ul. XX-lecia 20
68-320 Jasień
tel. 68 457 88 72
fax. 68 457 88 73
 
adres e-mail
 
www.bip.jasien.pl

Godziny otwarcia

Szczegółowy opis
 
 

Konta bankowe

Szczegółowy opis kont: strona BIP
 
Urząd: NIP 928-10-04-393 REGON 970790617
Gmina: NIP 928-19-63-691 REGON 000528712